2Šajās dienās kompānija DAF Trucks Barselonā prezentēja pēdējas paaudzes ar vairākām inovācijām papildinātos 2016. gada DAF kravas automašīnu modeļus, kuriem ir zemāks degvielas patēriņš un ekspluatācijas izmaksas, mazāka ietekme uz vidi un rezultātā transporta kompānijai lielāka atdeve no katra nobrauktā kilometra

Jaunajām DAF kravas automašīnām ir īpašs klusuma režīms, kas ļauj tām pārvietoties pilsētvidē, netraucējot iedzīvotāju naktsmieru.

Izaugsme Eiropā
DAF Trucks NV ietilpst vienas no lielākajiem kravas automašīnu ražotājiem pasaulē ASV kompānijas PACCAR Inc., grupā. DAF Trucks NV turpina uzlabot savas pozīcijas Eiropas kravas automašīnu tirgū. DAF Euro 6 CF, XF modeļi tiek ražoti Nīderlandē, savukārt LF– Lielbritānijā. 2015. gadā DAF Trucks tirgus daļa segmentā virs 16 tonnām Eiropas kravas automašīnu tirgū pieauga līdz 14,6%. Šajā segmentā DAF ir tirgus līderis Nīderlandē, Lielbritānijā, Polijā un Ungārijā. Pērn DAF Trucks nodemonstrēja apjoma pieaugumu Vācijā (10,8% tirgus daļa), Lielbritānijā (23,9%), Spānijā (11,3%), Polijā (18,9%), Nīderlandē (29,4%) un Čehijā (17,2%), Francijā (12,0%) un Itālijā (10,2%). Savukārt vieglajā segmentā DAF Trucks piedāvā LF modeli, kura Eiropas tirgus daļa pērn pieauga vairāk nekā par 5%, sasniedzot pārdošanas apjomu 49 tūkstošus. Piemēram, Lielbritānijā LF tirgus daļa sasniedz 36% vieglo kravas automašīnu segmentā.
2015. gadā DAF Trucks reģistrēja aptuveni 39,4 tūkstošus transportlīdzekļu Eiropas kravas automobiļu tirgū, kas ir par 26% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Kopējā tirgus daļa komerciālajiem kravas transportlīdzekļiem pieauga aptuveni par 19%, pārsniedzot 269 tūkstošus. Šogad, pēc DAF Trucks prognozēm, gaidāmais kravas automašīnu tirgus pieaugums Eiropā varētu sasniegt 290 tūkstošus vienību.
«Kompānija DAF Trucks ir guvusi izaugsmi visos lielākajos Eiropas tirgos, taču mēs neapstāsimies pie sasniegtā. Šobrīd Eiropā DAF kravas automašīnām ir aptuveni 12% liela tirgus daļa, līdz 2020. gadam plānojam tirgus daļu palielināt līdz 20%,» saka DAF Trucks reģionālais pārdošanas direktors Tvans Verhovens (Twan Verhoeven).IMG_7558
Efektivitātes filozofija
Šobrīd DAF Trucks piedāvā visekonomiskākās kravas automašīnas kompānijas pastāvēšanas vēsturē. «DAF Trucks ir ieviesis nozīmīgas produktu inovācijas, kas paaugstināja degvielas ekonomiju par 5% CF un XF modeļiem.
Saskaņā ar DAF transporta efektivitātes filozofiju, daudzi jauninājumi tika īstenoti visiem 3 kravas automašīnu modeļiem – XF, CF, LF, kā rezultātā ieguvām vēl lielāku atdevi uz kilometru,» uzsver T. Verhovens. Viņš informē, ka 2015. gadā vidējais degvielas patēriņš DAF kravas automašīnām virs 16 t bija līdz 29 litriem uz 100 kilometriem, būtiski ir samazināts CO2 izmešu daudzums. 2016. gadā plānots degvielas patēriņu samazināt līdz 27 – 28 litriem uz 100 kilometriem. Degvielas patēriņam ir liela nozīme kravu pārvadājumos, jo tas ir viens no lielākajiem izmaksu posteņiem, tāpēc kompānijā DAF Trucks nepārtraukti tiek domāts par uzlabojumiem, ieviešot virkni inovāciju, viena no tām ir kruīza kontrole ar prognozēšanas funkciju (predictive cruise control). Izmantojot GPS un informāciju no ceļu kartēm, kas paredz priekšā esošā ceļa reljefu un attiecīgajā ceļa posmā automašīnai samazina vai palielina ātrumu, tā ļaujot maksimāli efektīvi izmantot automašīnas kinētisko enerģiju, tādējādi samazinot vidējo degvielas patēriņu. Papildus tam tiek piedāvāta autovadītāju – ekonomiskās braukšanas apmācība, rezultāts ir mazāks degvielas patēriņš, drošāka braukšana un produktīvāks darbs.
Tirgus līderis
DAF 2016.gada modeļu klāsts nodrošina risinājumu visu veidu transporta vajadzībām. CF  ir universālais modelis, XF – flagmanis starptautiskajiem pārvadājumiem, bet LF – distibūcijas līderis.
Strādājot pēc built-to-order principa, DAF pielāgo katru ražoto auto konkrētā klienta vajadzībām. lf
Jaunais DAF LF ir reprezentabls, ļoti praktisks un izturīgs, ar labām manevrēšanas spējām, ērtu iekļūšanu kabīnē, kas ir svarīga, piegādājot preci veikaliem, jo vadītājam bieži ir jāizkāpj un jāatgriežas kabīnē. Manevrēšanas spējas ļoti noder šaurajās pilsētas ielās. Uzlabotā aerodinamika un dzinēja optimizācija nodrošina līdz pat 5% zemāku degvielas patēriņu. LF ir jauns un pievilcīgs ārējais dizains un pilnīgi jauns iekšējais interjers. Tam ir jauna šasija un PACCAR PX-5 vai PX-7 Euro 6 dzinējs. Universālais DAF CF paredzēts gan distribūcijai, gan smagiem pārbaudījumiem celtniecībā. DAF flagmanis XF ir ļoti iecienīts auto starptautisko pārvadātāju vidū, nodrošinot DAF tirgus līdera statusu Lielbritānijā, Nīderlandē, Beļģijā, Polijā un vairākās citās Eiropas valstīs.
Papildu ekstras
Starp jaunākajām inovācijām, kas pieejamas visiem DAF modeļiem, ir Silent mode, kuru šoferis aktivizē ar klusuma pogu. Ja poga ir nospiesta, tad dzinēja programmatūra pārslēdzas uz programmu, kas ierobežo griezes momentu un dzinēja darbību. Šī funkcija padara DAF auto klusu, nepārsniedzot 72 dB(A), kas atbilst Quiet Truck sertifikācijas prasībām un nodrošina gan preču piegādes, gan ielu uzkopšanu, gan atkritumu izvešanu no pilsētas vēlu vakaros, naktī vai agros rītos maksimāli netraucējošu. Papildu drošību visām DAF mašīnām nodrošina avārijas piebremzēšana, kas aktivizējas, strauji tuvojoties priekšā esošam šķērslim, kā arī joslu šķērsošanas brīdinājuma sistēma, signalizējot par izbraukšanu no joslas, tās ir obligātas prasības ES no 2015. gada 1. novembra. Tāpat visiem DAF modeļiem ir pieejami LED lukturi gan auto priekšā, gan aizmugurē, tiem ir īpaši ilgs darba mūžs. Priekšējie lukturi ir veidoti no ļoti izturīgā Lexan materiāla, aizsargājot tos no saplīšanas, skrāpējumiem. Riepu spiediena indikācija info displejā DAF mašīnās ir ļoti noderīgs un atzinīgok1-768x1024i novērtēts jaunievedums. Riepu spiediens ietekmē gan degvielas patēriņu, gan riepu nodilumu, gan šofera drošību. Visa informācija no tahogrāfa ir pieejama uz automašīnas info displeja, tas paaugstina gan drošību, gan šofera ērtību, jo viņš var saņemt nepieciešamo informāciju un brīdinājumus no tahogrāfa, nenovēršot skatu no ceļa.
Jūlijā road-show

«DAF zīmolam Latvijā šis gads ir sācies ļoti veiksmīgi – jaunu kravas auto reģistrācijā pirmajos trijos mēnešos sasniegta 10% tirgus daļa. Klienti novērtē kvalitatīvo un ekspluatācijā ekonomiski izdevīgo DAF. Liela uzmanība tiek veltīta kravas automašīnu un dzinēju ražošanas uzlabošanai, tas DAF zīmolu padara īpašu, – 2016.gada modeļi ir izdevušies taupīgi un izturīgi un DAF cenas šobrīd ir ļoti konkurētspējīgas. Latvijā šogad investējam servisā, vēlamies atjaunot iekārtas, papildināt tehniķu komandas un pastiprināt tehniķu dalību rūpnīcas apmācību programmās,» stāsta DAF Trucks dīlera Latvijā SIA Centrako izpilddirektors Jānis Valdmanis. Šī gada jūlija sākumā DAF Trucks organizēs izstādi (road-show) Latvijā, interesenti var pieteikties, rakstot uz e–pastu info@daf.lv. Vairāk informācijas par DAF kravas automašīnām var iegūt SIA Centrako, kas atrodas Rīgā, Siltuma ielā 5.

KONTAKTI

SIA CENTRAKO
Siltuma iela 5, Rīga, LV-1058, LATVIJA

Reģ. Nr.: 40003634540
E-pasts: info@daf.lv